Dviračių maršrutas iš Palangos į Karklę

Kur pasivažinėti dviračiu Palangoje? – Dažnai klausia mūsų klientai. Dviračių maršrutas iš Palangos į Karklę – Pristatome dar daugelio neatrastą, tačiau sparčiai populiarėjantį dviračių kelią. Važiuodami šiuo taku Jūs aplankysite Placio ežerėlio paukščių stebėjimo stotelę, Karklės miestelį, Olandų kepurės skardį ir Antrojo pasaulinio karo laukų bunkerį – Kukuliškių bateriją.

Posukis į dviračių taką - Dviračių maršrutas iš Palangos į Karklę

Važiuokite į pietus (link Klaipėdos) – Vytauto gatve iki kol baigsis dviračių šalikelė. Tada sukite dešinėn į dviračių taką, kuris veda mišku.
Svarbu! Jei naudosite “Google maps” programėlę – ji nukreips jus važiuoti toliau šalikele, tad programėle nepasikliaukite, sukite į mišką ir šiuo taku saugiai ir ramiai, be mašinų gausmo, švariu oru pasieksite Karklę ir tikrai nepasiklysite.

Šalia pavaizduotoje nuotraukoje matysite vietą kurioje reikia nusukti. Na, o kad neišklystumėte iš kelio, jei nuspręsite važiuoti iki pat Klaipėdos žinokite, kad šis dviračių takas žymimas nr. 10.

Važiuodami dviračių taku privažiuosite Placio ežerėlį. Ten įrengta apžvalgos aikštelė, kurioje galite grožėtis peizažu. Taip pat stebėti paukščius. Be to, tai puiki vieta pailsėti – įrengti suoliukai pavėsyje, medžių apsuptyje. Apžvalgos aikštelėje yra lentelės, kuriose perskaitysite, kaip atpažinti pajūrio paukščius.

Važiuodami toliau, mėgausitės jodo prisotrintu oru ir kartkartėmis važiuosite visai šalia jūros, kol galų gale pasieksite Karklę. Miestelyje apžiūrėkite pastatus – grožėkitės senąja ir naująja architektūra, įsigykite Baltijos jūroje pagautos žuvies. Taip pat aplankykite kapinaites, kuriose stovint matysite jūrą.

Kėlionės Karklėje nebaikite – nes būsite labai arti “Olandų kepurės” skardžio. Tai vienas gražiausių Lietuvos kampelių iki kurio važiuoti dviračiu tikrai verta. Čia galite rinktis, ar tęsti kelione dviračiu, ar pabandyti pasivaikščioti “Litorinos taku” – sveikatingumo taku pajūryje.

Galų gale, dviračiu važiuokite iki Kukuliškių miestelio, šalia kurio, visai prie jūros stovi antrojo pasaulinio karo laikų bunkeris – muziejus “Kukuliškių baterija“. Aplankykite jį – ten gausu to laikmečio eksponatų.

Dviračių maršrutas iš Palangos į Karklę – puikus dienos praleidimo būdas. Važiuodami Jūs ir sportuosite, ir daug sužinosite apie Lietuvos Pajūrį. Maršrutas yra apie 20 km ilgio ir įveikiamas per 2-3 valandas į vieną pusę.